CHARAKTERYSTYKA IMPREGNATÓW DO PODŁOŻY MINERALNYCH

tabela1


atomikA – impregnat hydrofobowy, powierzchniowy i wgłębny. Nie zmienia barwy kamienia. Nie nabłyszcza. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

A zabezpiecza powierzchniowo i wgłębnie przed wilgocią i brudem, blokuje rozwój wykwitów. Impregnat nie wymaga specjalnej pogody do aplikacji, nawet w dużej wilgotności jak jesień czy wczesna zima jest porą odpowiednią dla zaimpregnowania podłoży na zewnątrz. Produkt należy do tańszej grupy impregnatów co stanowi ciekawą propozycję dla szerszej grupy odbiorców. Produkt należy do tańszej grupy impregnatów co stanowi ciekawą propozycję dla szerszej grupy odbiorców.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEwszelkie duże budowle, elewacje, cegła, klinkier, piaskowiec, wapień, inny kamień naturalny, ściany, mury, ogrodzenia, tarasy.


atomikB2 – impregnat hydrofobowy działający TYLKO w głąb struktury mineralnej. Lekko przyciemniający. Chroni przed wilgocią, solami i chlorkami. Można na niego stosować kolejne warstwy farb, lakierów i klejów. Idealny na wylewki cementowe.

B2 to plastyczny wodny preparat, silnie skoncentrowany produkt stworzony na bazie specjalnie dobranych związków sieciujących. Stosowany głównie jest w budownictwie, przeznaczony jest do wgłębnej hydrofobowej impregnacji powierzchni mineralnych znajdujących się na zewnątrz i wewnątrz obiektu.

Produkt należy do tańszej grupy impregnatów co stanowi ciekawą propozycję dla szerszej grupy odbiorców.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEbetonowe wylewki, elewacje betonowe, elementy budowlane betonowe, kruszywo betonowe, klinkier, kostka brukowa, ogrodzenia betonowe, płyty chodnikowe, cegła, osuszanie murów i ścian budynków.


atomikB2 PLUS – impregnat hydrofobowy i oleofobowy, działający w głąb i na powierzchni struktury mineralnej. Nie zmienia barwy kamienia. Nie nabłyszcza. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

To nanoimpregnat plastyczny, wodny, silnie skoncentrowany płynny produkt stworzony na bazie specjalnie dobranych związków sieciujących. Chroni przed wilgocią, olejami i brudem. Zawiera spora ilość cząstek tytanu co sprawia, że jest często używany na powierzchnie poziome tzw. chodzone. Stosowany głównie jest w budownictwie, przeznaczony jest do wgłębnej i powierzchniowej hydrofobowej i oleofobowej impregnacji powierzchni mineralnych znajdujących się na zewnątrz i wewnątrz obiektu. Nie stosuje się jako podkład lecz jako wierzchni już ostateczny impregnat.

Produkt należy do grupy produktów przeznaczonych dla odbiorców bardziej wymagających !

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEnaturalny kamień (chłonny nie polerowany), beton, elewacje betonowe, kruszywo betonowe, klinkier, kostka brukowa, ogrodzenia betonowe, płyty chodnikowe, kominy, cegła, kominki, blaty, dachówki, parapety, itp.


atomikB3 – impregnat hydrofobowy, działający na powierzchni mineralnej chłonnej, nadając efekt MOKREGO KAMIENIA (przyciemnia i powoduje silne perlenie na powierzchni). Chroni powierzchnię przed plamieniem i wilgocią. Nie nabłyszcza. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalnie dobrany skład gwarantuje bardzo dobrą ochronę powierzchni mineralnej. Dodatkowo przez dodany odpowiedni składnik katalityczny tworzy ciekawą alternatywę dla chcących przyciemnić powierzchnię. Może być stosowany na szereg powierzchni mineralnych, bardziej jak i mniej chłonnych. Idealnie nadaje się samodzielnie jako zabezpieczenie podłoży pionowych a ze względu na brak cząstek tytanu sugerujemy na podłoża poziome (chodzone) użyć na wierzch inny preparat np C2 lub B2 PLUS.

Produkt należy do tańszej grupy impregnatów co stanowi ciekawą propozycję dla szerszej grupy odbiorców.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEelewacje, ściany, mury, ogrodzenia jak i schody i posadzki kamienne, tarasy.


atomikC2 – impregnat hydrofobowy i oleofobowy, powierzchniowy i wgłębny, stosowany głównie na powierzchnie mineralne pionowe i poziome. Chroni powierzchnie przed gromadzeniem się brudu. Bardzo zbliżony właściwościami do B2 PLUS. Nie zmienia barwy kamienia. Nie nabłyszcza. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

C2 to hydrofobowy i oleofobowy preparat powierzchniowy i działający w głąb podłoża, zalecany do każdej powierzchni mineralnej, służy do łatwej w czyszczeniu impregnacji chłonnych materiałów mineralnych. Pokryte impregnatem powierzchnie są dłużej czyste, nie wykazują nieestetycznych, ciemnych zacieków po opadach deszczu i są bardziej odporne na porost mikroorganizmów. Jakiekolwiek zabrudzenia dają się łatwo usunąć wodą.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEwszystkie mineralne (pionowe i poziome), elewacje, ściany, schody, mury, ogrodzenia, fugi, chłonna glazura, obudowa kominków, chodniki, kostka brukowa, itp.


atomikGD – specjalistyczny impregnat hydrofobowy i oleofobowy przeznaczony do ochrony dachówek ceramicznych przed gromadzeniem się brudu w tym zielenieniem. Daje się dzięki temu bardzo łatwo utrzymać dachówki w czystości na wiele lat. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalnie dobrany skład gwarantuje bardzo dobrą ochronę powierzchni ceramicznej, chroni przed brudem naturalnym wynikającym z warunków atmosferycznych. Powstała membrana chroni dachówki przez wiele lat. Jest odporny na ścieranie (grad, wiatr, zmienność pogodowa).

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEdachówki ceramiczne.


atomikGD2 – specjalistyczny impregnat hydrofobowy przeznaczony do ochrony dachówek cementowych chłonnych przed gromadzeniem się brudu w tym zielenieniem. Daje się dzięki temu bardzo łatwo utrzymać dachówki w czystości na wiele lat. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalnie dobrany skład preparatu gwarantuje bardzo dobrą ochronę powierzchni dachówek, penetrują również w głąb struktury dachówki. Chroni przed brudem naturalnym wynikającym z warunków atmosferycznych. Powstała membrana chroni dachówki przez wiele lat. Jest odporny na ścieranie (grad, wiatr, zmienność pogodowa).

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEdachówki chłonne, cementowe.


atomikGlassXL – impregnat hydrofobowy i oleofobowy, działający na powierzchni mineralnej polerowanej gdzie podłoże narażone jest na zaplamienia i tarcie mechaniczne. Chroni powierzchnie przed wilgocią oraz przed gromadzeniem się brudu. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalnie dobrany skład gwarantuje bardzo dobrą ochronę powierzchni polerowanej, chroni przed plamami cieczy i olejów. Dodatkowo przez dodany tytan tworzy membranę odporną na tarcie dlatego idealnie nadaje się jako zabezpieczenie podłoży tzw chodzonych (posadzki, schody). Chroni również kamień tzw płomieniowany. Może być stosowany samodzielnie.

Dla obniżenia kosztów często używany jako wierzchnia powłoka GlassXL2.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEschody i posadzki kamienne, płyty nagrobkowe, figury wykonane z polerowanego kamienia, blaty kuchenne, parapety.


atomikGlassXL2 – impregnat hydrofobowy, działający na powierzchni mineralnej polerowanej gdzie podłoże narażone jest na zaplamienia. Chroni powierzchnie przed gromadzeniem się brudu. Często używany jako podkład powłoki GlassXL.  Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalnie dobrany skład gwarantuje bardzo dobrą penetrację środka w głąb podłoża oraz trwałe zabezpieczenie kamienia przed brudem. Polerowany kamień jak marmur, granit czy gres to najczęstsze podłoża do ochrony. Może być stosowany samodzielnie. Chroni również kamień tzw płomieniowany.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEschody i posadzki kamienne, płyty nagrobkowe, figury wykonane z polerowanego kamienia, blaty kuchenne, parapety.


atomikOil3 – impregnat hydrofobowy i oleofobowy, funkcja antygraffiti, działający na powierzchni mineralnej najlepiej chłonnej, nadając lekki połysk, idealnie sprawdza się na powierzchnie poziome narażone na tarcie i zaplamienia. Chroni powierzchnię przed wilgocią i brudem. Nie matowi. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Specjalna mieszanina z dodatkiem tytanu + akrylu, sprawia że podłoże jest maksymalnie zabezpieczone przed plamieniem, grzybami, wilgocią a nawet farbami. Tworzy ochronę przed graffiti. Może być stosowany na szereg powierzchni mineralnych, bardziej jak i mniej chłonnych.

Produkt należy do tańszej grupy impregnatów co stanowi ciekawą propozycję dla szerszej grupy odbiorców.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEelewacje, ściany, mury, ogrodzenia ale głównie kostka brukowa, bruk kamienny, bruk tarasowy.


atomikP1 – specjalistyczny impregnat hydrofobowy i oleofobowy przeznaczony do ochrony piaskowca. Jest praktycznie bezinwazyjny (nie zmienia barwy kamienia i nie nabłyszcza), dwukrotna aplikacja chroni piaskowiec trwale nawet przed plamami z olejów. Sprawdza się przy ochronie piaskowca, wapienia i tynków mineralnych bardzo chłonnych. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Tworzy niewidoczną membranę nano wewnątrz jak i na powierzchni kamienia. Dodany tytan (TiO2) chroni przed tarciem więc nadaje się na podłoża tzw chodzone narażone na ścieranie mechaniczne. Jednak na duże powierzchnie pionowe jak elewacje czy mury z piaskowca sugerujemy użycie tańszych rozwiązań jak połączenie SH2 + C2 lub B3 + C2.

Produkt należy do grupy produktów przeznaczonych dla odbiorców bardziej wymagających !

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEschody, chodniki, posadzki, podłogi, tarasy, dolna część elewacji.


atomikSH2 – drugiej generacji preparat wiążący (konsolidacyjny) stare uszkodzone i nowe pylące powierzchnie mineralne. Paroprzepuszczalny. Trwałość bezterminowa !

Rewelacyjne rozwiązanie na impregnację cegły, klinkieru, piaskowca, itp – konsoliduje, chroni przed wilgocią, zmniejsza koszty impregnacji impregnatem powierzchniowym !

SH2 jest czystym, prehydrolizowanym krzemianem etylu. Jest to spoiwo stabilne w czasie składowania, charakteryzujące się niską lepkością i wysoką zawartością SiO2. Wydziela się poprzez całkowitą hydrolizę ponad 40% kwasu krzemowego (SiO2). Utwardzony SiO2 może wiązać substancje nieorganiczne i pigmenty. Odznacza się bardzo dobrą przyczepnością do wielu substratów nieorganicznych jak beton czy kamienie naturalne. Służy do wzmocnienia i ochrony przed rozpadem (pyleniem), utrwalenia i związania materiałów budowlanych.

W procesie produkcyjnym produktu wstrzymana została hydroliza przede wszystkim dlatego, ponieważ w końcowym procesie hydrolizy struktura produktu zmienia się w żel a ten proces powinien nastąpić wewnątrz powierzchni, którą chce się ochronić. Końcowy proces hydrolizy następuje pod wpływem wilgoci (wody) i zamienia estry kwasu krzemowego w wodorotlenki, łączą się one wtedy ze sobą, tworząc żel. Cały ten proces w tej wersji produktu skrócony został do 24 godzin i odbywa się wewnątrz np. uszkodzonej cegły – wiąże jej strukturę.  Jest to druga generacja produktu ze zwiększoną ilością kwasu krzemowego.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEsprawdza się przy renowacji i odnowy zabytków, wydłużenia „życia” budowli mineralnych jak ogrodzenia, ściany, schody czy elewacje wykonane z piaskowca, wapienia czy cegły.


atomikXL3 – impregnat z dodatkiem olejków silikonowych; hydrofobowy. To najnowszej generacji kombinacja silanowa wytworzona przy udziale ciekłego azotu. Bez zmiany barwy, może lekko nabłyszczać zwłaszcza podłoża matowe np. kokpit samochodowy. 

SUGEROWANE ZASTOSOWANIE – posadzki z kamienia polerowanego i gresu, blaty kuchenne, aluminiowe części w pojazdach jak alufelgi, kabiny prysznicowe z poliwęglanu, ochrona lakieru samochodowego, ochrona kadłuba jachtów i żaglówek, kokpit w samochodzie, elementy drewniane wcześniej olejowane lub lakierowane, itp