WYKAZ IMPREGNATÓW DO PODŁOŻY TEKSTYLNYCH, DREWNIANYCH I INNYCH

tabela3


atomikT2 (do tkanin i skór) –  preparat hydrofobowy, działający na powierzchni i wewnątrz tkaniny oraz na powierzchni skór. Chroni powierzchnie skór i tekstyliów przed gromadzeniem się brudu, promieniami UV i płowieniem powierzchni. Działa poprawnie również na innych materiałach tekstylnych i skóropodobnych.

Wokół włókien wytwarza praktycznie niewidoczną powłokę. Poprzez ten efekt uzyskiwane jest zredukowane działanie wody na tekstylia i papier, a także ponowne zabrudzenie poprzez np. sadzę, kawę czy czerwone wino. Każde pojedyncze włókno powleczone T2 uzyskuje niewidoczny i niedający możliwości osadzania się partykuł brudu czy wody. Ta ochrona zapewnia takie działanie, że wysuszony brud nie zatrzymuje się na powierzchni, a mokry brud nie zostaje wchłaniany przez włókna. Woda, kawa, a także inne plamiące ciecze skraplają się i spływają z nich jak rtęć. Pomimo, że powstała powłoka na powierzchni tekstyliów i skór jest odporna na tarcie czyli pranie i czyszczenia należy pamiętać, że trwałość na tego typu miękkich powierzchniach nie można porównać z podłożami typu kamień gdzie nanocząsteczki są w całości nieusuwalne !

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEtapicerka samochodowa, meble tapicerowane, odzież, obuwie tekstylne i skórzane (w tym zamszowe), firany, zasłony, obrusy, serwety.


atomikD3 (D2-c) IMPREGNAT – hydrofobowy działający w głąb powierzchni drewnianej. Chroni powierzchnie przed gromadzeniem się brudu, promieniami UV, płowieniem powierzchni, rozwojem drobnoustrojów. Nie zmienia barwy drewna a D2-c jedynie wyostrza naturalny jego kolor. Powierzchnie pionowe.

Jest nowoczesnym impregnatem wielofunkcyjnym, krzemowodorowym systemem związków nanocząsteczkowych. Najbardziej wydatnie działa jako hydrofobowy system impregnacji. Główne zastosowanie preparatu to ochrona powierzchni drewna malowanego drewnochronem i surowego, zniszczonego, egzotycznego ciemnego i jasnego przed różnymi płynami, wilgocią i brudem. Chroni również przed dogodną pożywką dla drobnoustrojów co sprawia, że przedłuża jego naturalną żywotność.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEogrodzenia ogrodowe, place zabaw, elementy drewniane narażone na warunki atmosferyczne to częste powierzchnie gdzie wykorzystuje się ten impregnat.

 


atomikD2 UTWARDZACZ – hydrofobowy i oleofobowy, działający na powierzchni drewnianej. Utwardza powierzchnie zabezpieczone wcześniej D2(D2-c) IMPREGNAT. Powierzchnie poziome.

Jest preparatem wielofunkcyjnym, krzemowodorowym systemem związków nanocząsteczkowych. Najbardziej wydatnie działa jako hydrofobowy i oleofobowy system impregnacji do stosowania na niechronionych, zniszczonych, wyblakłych lub tez pokrytych tzw. drewnochronem powierzchniach. Główne zastosowanie preparatu to zabezpieczenie powierzchni, które wcześniej było zabezpieczane preparatem D3 (D2-c) IMPREGNAT .

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEogrodzenia ogrodowe, place zabaw, elementy drewniane narażone na warunki atmosferyczne to częste powierzchnie gdzie wykorzystuje się ten impregnat.


atomikXL-3 hydrofobowy, działający powierzchniowo. Chroni podłoża przed gromadzeniem się brudu, promieniami UV, płowieniem powierzchni, rozwojem drobnoustrojów. Nie zmienia barwy a jedynie wyostrza naturalny jego kolor i delikatnie nabłyszcza co w przypadku tworzywa czy stali nierdzewnej stanowi efekt czystej i zadbanej powierzchni.

To najnowszej generacji kombinacja silanowa, której aktywne składniki reagują z wilgocią tworząc grupy hydroksylowe. Zaimpregnowana powierzchnia jest odporna na działanie wody i czynniki atmosferyczne. Po impregnacji powierzchnia nie zmienia wyglądu. Przy niektórych jednak podłożach strukturalnych może powstać chwilowe przyciemnienie powierzchni i jej nabłyszczenie (tworzywo sztuczne, stal nierdzewna). Produkt zawiera specjalnie przygotowaną mieszankę krzemową SiO2 oraz  tytanu TiO2, dlatego skutecznie chroni powstałą membranę przed szybkim wytarciem.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIE – kamień, gres i beton polerowany (posadzki, parapety, blaty kuchenne) , lastrico, stal nierdzewna (alufelgi i inne), polerowane aluminium, plexi (reflektory, kabiny prysznicowe) i inne tworzywa (kokpity) a także tekstylia sztuczne i materiały skóropodobne.