CHARAKTERYSTYKA KONCENTRATÓW MYJĄCYCH

tabela4


atomikAntyCal – bardzo skuteczny preparat myjący wszelkie wapienne osady w gospodarstwie domowym. Szybkie działanie rozpuszczające wapień bez uszczerbku dla innych powierzchni w tym chromu. Pozbawiony kwasu solnego i amidosiarkowego.

Ma bardzo szerokie zastosowanie w dziedzinach przemysłowych jak i we własnym gospodarstwie. Idealnie sprawdza się w usuwaniu zalegających osadów w sanitariatach na całej ceramice łazienkowej i armaturze oraz innych powierzchniach użytkowych, które są narażone na osadzanie się kamienia. Posiada właściwości czyszczące i myjące ale również zabezpieczające. Dzięki odpowiednim związkom nanocząsteczkowym preparat zabezpiecza myte powierzchnie przed ponownym osadzaniem wapnia. Idealnie czyści armaturę łazienkową, glazurę, kabiny prysznicowe. Produkt dobrze utrzymuje się na powierzchniach pionowych dzięki zawartości wiskozy. Wpływa ona na lepszą przyczepność na mytych powierzchniach. Umyta powierzchnia jest czysta i błyszcząca, pozbawiona nieprzyjemnego zapachu.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEwszelkie części armatury łazienkowej, umywalki, kabiny prysznicowe, muszle wc, bidety, wanny w tym akrylowe, elementy szklane i szkliwione, itp.

 


atomikAntyFog – to specjalnie przygotowana mieszanina silanowo-silikonowa z dodatkiem alkoholu do blokowania powstawaniu pary na podłożach szklanych i ceramicznych.

Ze względu na zawartość alkoholu preparat sprawdza się przy odtłuszczaniu szyby i równoczesnym pozostawieniu ochrony nanocząsteczkowej. Nie pozostawia smug ani innych po sobie śladów, bardzo łatwy w użytkowaniu. Nie reaguje z innymi materiałami jak guma, drewno czy stal.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIE – sprawdza się w domu głównie w łazience na lustrach czy kabinach prysznicowych a w motoryzacji na wewnętrznych częściach szyb samochodowych.

 


atomikAntyLime – środek kwaśny, rozpuszczający osady wapienno-solne głównie na powierzchniach mineralnych. Pozbawiony kwasu solnego i amidosiarkowego !

Posiada wysoką skuteczność rozpuszczania wapna, soli i ich związków. Charakteryzuje się zdolnością rozpuszczania wapna porównywalną do przypadków zastosowań kwasu solnego oraz kwasu amidosulfonowego, przy nieco mniejszej szybkości rozpuszczania. Przewagami środka w relacji do zazwyczaj używanych środków odwapniających są: nieszkodliwość fizjologiczna, brak toksyczności i jego biodegradowalność.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEnaturalny kamień, cegła, klinkier, tynk i kostka brukowa.

 


atomikAntyOdor – jest nowoczesnym produktem przeznaczonym do usuwania odoru z powietrza i z pomieszczeń. Całkowicie naturalny , bez rozpuszczalników, główny skład to naturalne ekstrakty z grapefruita, czarnego pieprzu i kamfory.

Silnie skoncentrowany, skutecznie likwiduje odór sposobem rozbicia jego molekuły. Nie polega więc na zwykłej dezodoryzacji poprzez zastosowanie cząstki związku zapachowego, który pokrywa molekułę odoru a po pewnym czasie gdy związki ulotnią się, odór powraca. Tu pozbywanie się odoru następuje jednorazowo. Gdy nie odczuwa się związków zapachowych to na pewno nie odczuwać się będzie usuwanego odoru. Idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw warzywno-owocowych oraz oczyszczalni ścieków.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEpomieszczenia gospodarcze, hole, korytarze, pokoje gościnne w hotelach, palarnie, wc, łaźnie, szatnie, kuchnie, itp.


atomikAntyOdor2 – to oparty na nowych rozwiązaniach produkt przeznaczony do kontroli, redukcji i usuwania niepożądanych zapachów w sektorze publicznym, komercyjnym i przemysłowym. Całkowicie naturalny, bez rozpuszczalników, zawiera w 100% materiały pochodzenia roślinnego jak wywar ze ściółki leśnej czy wyciąg z kory drzew iglastych.

Przywraca świeżość  powietrza pozbawiony brzydkich zapachów w pomieszczeniach, halach czy innych miejscach w zakładach pracy, wysypiskach śmieci, halach produkcyjnych itp. Inteligencja preparatu polega na całkowitym wyeliminowaniu odoru przez rozbicie molekuł a nie ich przykrycie jak to zwyczajowo występuje przy odświeżaczach .

SUGEROWANE ZASTOSOWANIE – we wszystkich gałęziach przemysłu, w pomieszczeniach gospodarczych, w oczyszczalniach ścieków, w domu oraz w halach produkcyjnych, w przemyśle hodowli zwierząt, w oborach i stajniach, w hotelarstwie i restauracjach –  wszędzie tam gdzie dokucza odór. Dodatkowe związki zapachowe zmieniają jakość woni powietrza, pozostawiając przyjemne odczucie świeżości powietrza. 


atomikGC2 – wysoce profesjonalny koncentrat myjący i odtłuszczający, zawierający sporą ilość alkoholu z przeznaczeniem do wszelkich powierzchni szklanych i ceramicznych.

Podstawową zaletą jest doskonałość w odtłuszczaniu i likwidacji drobin cząsteczkowych z por szkła oraz pozostawienie powierzchni po umyciu bez smug. Do zastosowania w przemyśle i w domu, wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Zawiera bardzo skuteczne nanokompozyty myjące i one właśnie w sposób bezwzględny wnikają w pory szkła i ceramiki, wypłukując resztki tłuszczów czy innych cząstek brudu. Myje szkło polerowane jak i piaskowane (matowe). Zaleca się aby używać go do mycia końcowego. Idealny do szybkiego przygotowania podłoża w celu zaimpregnowania szyb nanoimpregnatami Glass, GXL2 oraz GM2.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIE – szkło i ceramika + polerowany kamień, tworzywo, drewno, meble obite skórą lub materiałem skóropodobnym, itp.


atomikGR2 – wysoce profesjonalny koncentrat zasadowy, myjący. Przeznaczony do likwidowania zabrudzeń z ciężkiego tłuszczu pochodzenia ropopochodnego a po rozcieńczeniu innych tłuszczów spożywczych i przemysłowych.

Jest rozpuszczalnym w wodzie środkiem czyszczącym opartym na niejonowych oraz anionowych środkach powierzchniowo czynnych, środkach pośredniczących w procesie rozpuszczania, czynników pomocniczych i wodorotlenków. Jest wzmocniony i przy zwiększonej wartości pH rozpuszcza największe zanieczyszczenia bez większego wpływu na środowisko biologiczne.

Z powodu zawierania dodatków czyszczących, produkt jest odpowiedni dla rozpuszczania nawet największego zanieczyszczenia.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEpowierzchnie mineralne jak kamień czy kostka brukowa, silniki ze smarów, karoserie ze smoły, odzież z tłustych plam, szyby kominkowe z sadzy, guma do żucia,  itp.

 


atomikTex – wysoce profesjonalny koncentrat zasadowy, myjący. Przeznaczony do likwidowania zabrudzeń głównie z materiałów tekstylnych i skórzanych.

Jest to mieszanka anionowych i niejonowych tensydów likwidująca różne zanieczyszczenia pochodzenia naturalnego, chemicznego, przemysłowego oraz niewiadomego pochodzenia. W składzie zawarte są substancje wiążące, które składają związki w jedną całość . Krzemiany natomiast pozwalają na oderwanie się tych związków od podłoża a to stanowi duży komfort dla użytkownika tego preparatu. Preparat w koncentracie silnie zasadowy.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEodzież, tapicerka samochodowa i meblowa, wykładziny, dywany, arrasy, itp..

 


atomikTurbo – wysoce profesjonalny koncentrat zasadowy, myjący. Przeznaczony do likwidowania zabrudzeń ze starego tłustego brudu pochodzenia naturalnego i przemysłowego.

Środek nie zawiera olejów mineralnych oraz amoniaku, działa dezynfekująco, nie atakuje żadnych materiałów. Jest rozpuszczalnym w wodzie, zawierającym fosforany, jest środkiem czyszczącym na bazie niejonowych surfaktantów oraz substancji powierzchniowo-czynnych. W koncentracie jest gęstą substancją zasadową, którą można rozcieńczać nawet 1:200 co przekłada się na jego ekonomiczność.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEpowierzchnie mineralne jak kamień czy kostka brukowa, elewacje z tworzyw sztucznych, plandeki, elementy mechaniczne różnych maszyn, podwozia pojazdów, itp.

 


atomikTurbo PLUS – wysoce profesjonalny koncentrat lekko zasadowy, myjący. Przeznaczony do likwidowania zabrudzeń pochodzenia naturalnego i przemysłowego. Najpopularniejszy przy myciu ścian i elewacji.

Jest łagodnie ługowym środkiem, nie wpływającym negatywnie na wody odpływowe (ścieki). W dobrym stopniu wytrąca (oddziela) tłuszcze i oleje, jest rozkładalny biologicznie, nie atakuje żadnych metali, lakierów, tworzyw sztucznych oraz innych materiałów. Radzi sobie doskonale przy myciu wielu powierzchni w warunkach przemysłowych jak i domowych.

SUGEROWANE ZASTOSOWANIEpowierzchnie mineralne, tworzywa sztuczne, plamy z długopisów, mycie dachówek i blacho-dachówek, itp.